Psychoterapia jest definiowana na wiele sposobów. Najważniejsze to, że jest specjalistyczną metodą pomagania ludziom z różnego rodzaju problemami, zaburzeniami. Celem jest stopniowe niwelowanie, eliminowanie tych zaburzeń i przywrócenie wysokiej jakości życia i dobrostanu psychicznego.
Podstawą prawidłowo ukierunkowanej psychoterapii jest rzetelna diagnoza stanu pacjenta, uzyskanie pełnych informacji na temat jego sytuacji, sposobów radzenia sobie z problemem i możliwie dokładne zrozumienie istoty trudności.
Psychoterapia indywidualna odbywa się w relacji pacjent – psychoterapeuta. Pacjent zawsze traktowany jest podmiotowo, jako ekspert od swojego życia. Zadaniem psychoterapeuty jest towarzyszenie pacjentowi i oddziaływanie w taki sposób, aby mógł on zrozumieć przyczyny trudności, nieskuteczności podejmowanych działań czy zachowań, uzyskać nową wiedzę i umiejętności, dzięki którym uwolni się od problemu i wypracuje nowe skuteczne strategie działania.
Podczas sesji terapeutycznych zostają odkryte i uruchomione zasoby pacjenta, jego mocne strony, które prowadzą do korzystnej i pożądanej zmiany. Dzięki temu wzrasta poziom samooceny, samoakceptacji, a także zwiększa się poczucie sprawstwa.
Psychoterapia rozpoczyna się jednym lub kilkoma spotkaniami wstępnymi, nazywanymi wywiadem lub konsultacją. Po nich następuje zawarcie kontraktu terapeutycznego, który określa obszar pracy, kierunek zmiany, zasady współpracy, długość trwania terapii, częstotliwość spotkań, ich koszt, a także zasady odwołania spotkania i sytuację przerwania terapii.
Psychoterapia odbywa się zazwyczaj raz w tygodniu i trwa od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Pierwsza sesja trwa zazwyczaj nieco dłużej, 60-90 minut, kolejne 50-60 minut. W obecnej sytuacji związanej z pandemią, poza spotkaniami w formule tradycyjnej – stacjonarnie, prowadzimy również konsultacje i sesje on-line.
Wsparcie w problemach osobistych:
Sytuacje kryzysowe:
Uzależnienia i współuzależnienia:
Psychoonkologia:
Dzieci i młodzież:
Nasz zespół specjalistów posiada wszystkie uprawnienia do pracy z pacjentem. Posiadamy dyplomy ukończonych wyższych studiów na kierunku psychologia, medycyna, pedagogika, certyfikaty psychoterapeutyczne lub w trakcie certyfikacji. Pracujemy w oparciu o Kodeks Etyczny Psychologa i Kodeks Etyczny Psychoterapeuty. Swoją pracę poddajemy regularnej superwizji.
Rejestracji wizyty możesz dokonać telefonicznie lub mailowo.
Zarejestruj się telefonicznie lub wyślij do nas e-mail z pytaniem o dostępne terminy.